Fischmarkt Xantener Nordsee - Specjalności z Morza Północnego w Xanten-Vynen

09 czerwiec 2019 Napisał:   J.J.

W weekend Zielonych Świąt zapraszamy Cię do protu Vynen gdzie natrafisz na rustykalną atmosferę rynku i różnorodność kulinarną. Możesz skosztować tam pikantnego śledzia, chrupiącą pieczoną rybę czy wędzonego łososia — na targu rybnym Xantener Nordsee możesz znaleźć wiele nowych doznań smakowych.

Targ rybny w Xanten-Vynen to kultowe wydarzenie, a spacer po 500m długości promenadzie ze straganami nawet z kanapką z rybą w dłoni jest wart jego odwiedzenia. Oprócz sprzedawanych smacznych ryb, można podziwiać ozdobne, regionalne rękodzieło. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, a dzieci mogą odpocząć w porcie w Vynen.

Goście przybywają tu z regionu, ale także z Zagłębia Ruhry i Holandii, odkryli ten rynek rybny dla siebie. Ponieważ na targu rybnym oferowane są klasyczne dania z ryb, a jednocześnie co roku dostarczane nowości, które gwarantują odkrywanie nowych kulinarnych doznań.

 
Specjalności
Targ Rybny oferuje tutaj swoje specjały rybne w wielu odmianach, do spożycia bezpośrednio na stoisku, ale także na wynos. Należą do nich przysmaki, takie jak łosoś i łosoś z grilla, a nawet krewetki, pieczone filety i, oczywiście pieczone ryby, ryby wędzone i holenderskie kibbeling.

Ponadto inne podmioty gospodarcze uzupełniają ofertę dla smakoszy ryb, zapewniając gościom wybór różnych atrakcji kulinarnych takich jak: quiche, churros, różnych smacznych ciast oraz innych wyrobów z pieca.  Znajdziemy tam również przyprawy, frytki, lody, słodycze, śródziemnomorskie wędliny i przystawki, dżemy, a także olej arganowy, herbatę lub mrożony jogurt.
Nie tylko jedzenie w ofercie jest imponujące. Na innych stoiskach zwiedzający mogą podziwiać ponad 60 stoisk z rękodziełem, biżuterią, artykułami dekoracyjnymi, odzieżą, naturalnymi kosmetykami i produktami higieny osobistej, wyrobami tekstylnymi. Znajdziemy tam również dekoracja, piękne i praktyczne wyroby dla domu i ogrodu, z drewna, rattanu, wikliny, ceramikę i szkło do malowania.

Muzyka 
Muzyczną rozrywkę zapewniają dwie holenderskie kapele "Joekskapellen", które podkreślą klimat rynkowy przez dwa dni.
Dla najmłodszych gości dostępne są gry i zabawy przez cały dzień. 

Fischmarkt Xantener Nordsee jest otwarty w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 maja, w godzinach 11: 00-18: 00 oraz w poniedziałek w Zielone Świątki, 10 maja, w godzinach 11: 00-18: 00. Wstęp jest bezpłatny.

Wskazówki i parking
Targ rybny Xantener Nordsee odbywa się w porcie Vynen i wzdłuż promenady Alt-Vynscher-Weg 5, 46509 Xanten-Vynen. 
 Miejsca ze stoiskami i miejsca parkingowe są oznaczone dodatkowymi znakami informacyjnymi. Dla gości przyjeżdżających samochodem przygotowano duże dodatkowe miejsce parkingowe, z którego można korzystać bezpłatnie. 
Stamtąd targ rybny znajduje się w odległości spaceru. Oprócz wizyty na targu rybnym warto również odwiedzić port Vynen z gastronomią i wypożyczalnią łodzi.

 

Polecamy

Miejsce na Twoją Reklamę
Miejsce na Twoją reklamę.
Miejce na Twoją reklamę
Top