Doniesienia prasowe nl

Profesor Theodor Meron Prezes Mechanizmu ds. Międzynarodowych Trybunałów Karnych w dniu 16 maja 2017 r. otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia w rozwijaniu międzynarodowego prawa humanitarnego i karnego. Uroczystość odznaczenia miała miejsce w Ambasadzie RP w Hadze.

W dniu imienin i 125-ej rocznicy urodzin gen. Stanisława Sosabowskiego, komendanta Pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej, 8 maja 2017 r., z inicjatywy Ambasady RP i dzięki życzliwości Fundacji Driel-Polen oraz gminy Overbetuwe odbył się w Driel chrzest tulipana imienia gen. Stanisława Sosabowskiego.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze uprzejmie zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W dniu 2 maja 2017 r. od godz. 18.00 – do 19.30, na dziedzińcu Ambasady w Hadze przy Alexanderstraat 25, odbędzie się spotkanie, na które mamy przyjemność zaprosić przedstawicieli środowisk polskich w Królestwie Niderlandów.

W Polskiej Szkole Sobotniej w Groningen, w której uczy się blisko 70 dzieci, odbyło się 8 kwietnia uroczyste spotkanie wiosenno-wielkanocne. Było ono pierwszym tego typu wydarzeniem dla Polaków mieszkających w północnych rejonach Holandii.

Strona 1 z 3

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę.
Miejsce na Twoją Reklamę
Miejsce na twoją reklamę
Top