Wzmocniona ochrona i kontrola miejsc publicznych w Królestwie Niderlandów w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

23 grudzień 2017 Napisał:   Ambasada RP w Hadze
Gvdbor

W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku może zostać wzmocniona ochrona i kontrola miejsc takich, jak jarmarki świąteczne, środki transportu publicznego, centra handlowe, muzea, miejsca zgromadzeń publicznych. W Holandii wciąż pozostaje utrzymany 4 (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego, oznaczający realne prawdopodobieństwo zamachów.

Zaleca się szczególną czujność i ostrożność w dużych miastach (m.in. Amsterdam), miejscach publicznych i zgromadzeń oraz  sygnalizowanie funkcjonariuszom policji potencjalnych zagrożeń.

Zachęcamy do zgłaszania podróży do Królestwa Niderlandów w systemie Odyseusz.

MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

Polecamy

Miejsce na Twoją Reklamę
Miejsce na twoją reklamę
Miejsce na Twoją reklamę.
Top