Ogień strawił wszystko co mieli. Na szczęście nikt z Polaków nie ucierpiał.

03 czerwiec 2017 Napisał:   Red.

 27 maja 2017 około godziny 17:40 zaalarmowana została Straż Pożarna o pożarze w budynku „de Purmer Eend in Kwadijk ”, w minutę później budynek stanął w płomieniach.

Na początku sąsiedzi zauważyli sporo dymu, po czym budynek natychmiast stanął w ogniu. Jak relacjonują mieszkańcy, z bardzo daleka było widać wysokie płomienie wydobywające się z dachu. Okoliczni mieszkańcy masowo zjeżdżali się na rowerach z okolic Kwadijk, aby obejrzeć z bliska tak ogromny pożar.

Budynek był używany przez polskich robotników, którzy pracowali w innych częściach Holandii, mieszkali w nim po kilka osób w jednym pokoju. W wyniku pożaru nikt z lokatorów nie ucierpiał na zdrowiu, spłonęły tylko ich rzeczy osobiste.

Ogień był kontrolowany przez Straż pożarną, która uznała, że budynek należy dopalić, ponieważ nie nadawał się już do naprawienia. Podczas pożaru ze względów bezpieczeństwa ewakuowano około 60 osób.

Budynek wyróżniał się spośród innych  w okolicy, był  to stary, drewniany magazyn zboża z 1909 roku, który w późniejszym okresie miał zastosowanie jako składnica jaj, a następnie został przerobiony na tanią bazę hotelową.

 

Foto’s: Rob Klaucke

KOMENTARZE

Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami i akceptacją Regulaminu Serwisu Internetowego BIGOS PRESS. Uwaga, komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora, proszę o cierpliwość.

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę.
Miejce na Twoją reklamę
Miejsce na Twoją Reklamę
Top